Jak přežít prázdniny

324 zobrazení 0 komentářů

…ty letošní jsem si naordinovala jako nepracovní. Ale jakože lautr nic. Veškeré zakázky jsem došila v červnu a dál už nešiju nic, ani sobě, ani dětem, ani nikomu. Naopak plán byl zevlovat, nic nedělat, odpočívat, malovat si budoucnost a hlavně, trávit čas s mýma třema dětma.

Je konec prázdnin a já si musím napsat pár poznámek na prázdniny příští. Třeba budou k něčemu i vám:

  • Nesnaž se o každodenní, nejlépe od rána do večera zábavný program. Jakmile ve 20.00 znavená odpadneš, dojde minimálně jedno dítě s tím, že se nudí a záhy padne otázka, co budeme dělat.
  • Racionální a vyvážený jídelníček znamená být buď imrvére u plotny, v nákupáku a denodenní rozčilování se, že ten nejí to, ta tamto, tamta  ono, bežně čtyři jídla na plotně od od stolu zní “fůj, to je zelený, to necí”. Chcete palačinky, budou palačinky. Zejtra zase? Proč ne. Potřetí za měsic boloňský špagety? Máte je mít!
  • Neplánuj si na prázdniny detox, hubnutí, cvičení, prostě takový to BUDU MÍT NA SEBE ČAS, DÁM SE DO PUCU. Nedáš. Stojíš buď u plotny nebo seš na vejletě nebo tupě zíráš do šumícího obilí, zatímco z povzdálí slyšíš hádky a řev o nějakou úplnou pitomost.
  • Nic neřeš. Neřeš, že většina těch nových triček je od smůly, ostružin, děravých z lezení po stromě, naopak se raduj, že sis ušetřila hromadu práce, když jsi je nakoupila za pajcku v nákupáku. Neřeš autosedačky zamatlaný zmrzlinou, když nebudou od zmrzliny, tak v nich rozdrobí jídlo v koloně na cestě z prázdnin domů. Neřeš, že v sámošce nemaj v 9:15 rohlíky. Jediné, co by mělo smysl rešit, je ten uřvaný kohout, který denodenně kráká v půl pátý, ale toho stejně nevyřešíš, je starostův.

Abych to shrnula, prázdniny byly krásné, spoustu jsme toho zažili a strašně rychle utekly. A já si teď konečně můžu naplánovat to cvičení, hubnutí a detox. A plánovat tu budoucnost. A šití. Ono to vlastně spolu souvisí. Ale o tom zas někdy jindy.

Zanechte komentář